Hypokalkulačka

%
rok
Prepočítať

Výška mesačnej splátky má informatívny charakter. Presnú výšku splátky a podmienky čerpania hypotekárneho úveru Vám poskytneme v súčinnosti s vybranou bankou.

Prečo je kúpa bytu v novostavbe výhodnejším rozhodnutím?

Vyberte si bývanie, ktoré ušetrí vaše peniaze…

Mnohí z nás už vedia, že nie je cena ako cena. Dôležité je, čo za ňu dostanete a či zahŕňa aj tzv. „skryté“ náklady. Obzvlášť dôležité to je pri kúpe bytu, pretože ten si kupujete na dlhšie časové obdobie, prípadne na celý život.

 • Cena bytu v novostavbe a mesačné režijné náklady sú konečné náklady za byt na dlhé roky.
  Opravy a rekonštrukcie bytu typu zateplenie budovy, oprava strechy, výmena okien, výťahu, stúpačiek či sanity sa vás na dlhé roky nedotknú ani finančne, ani nepohodlím s tým spojeným. Okrem toho režijné náklady v našom Viladome budú vzhľadom na jeho konštrukciu a nadštandardné zateplenie /tehla Porotherm Profi, zateplená minerálnou vlnou s hrúbkou 15 cm/ s vysokou pravdepodobnosťou nižšie ako u bežného bytového domu.
 • Pri kúpe staršieho bytu kupujete aj dlh.

  V zrekonštruovanom panelovom dome si kupujete aj dlh vo fonde opráv za vykonané rekonštrukcie, ktorý budete musieť splácať Vy a nie predávajúci. Ak uvažujete nad kúpou staršieho bytu, nezabudnite si vyžiadať od správcu bytu písomný prehľad o záväzkoch, ktoré sa k bytu viažu a za čo všetko budete musieť ako vlastník starého bytu platiť.
 • Ak aj splácate hypotéku, splácate ju za svoj vlastný nový a moderný byt
  Neplatíte do fondu opráv za staré rekonštrukcie, ako to robia vlastníci starých bytov, kde spôsob a kvalita rekonštrukcií môže byť diskutabilná. Tí splácajú dlhé roky spoločný úver, nad ktorým nemajú prakticky žiadnu kontrolu a veľakrát musia znovu platiť za opravy nekvalitných rekonštrukcií , ktoré ešte nie sú ani splatené.
 • Bez hrozby ďalších opráv
  V starých bytoch, hoci aj zrekonštruovaných, pretrváva stála hrozba, že si ďalšie a ďalšie komponenty bytu či bytového domu vyžiadajú opravu alebo rekonštrukciu.
 • Životnosť panelákov je limitovaná.
  Ich životnosť sa dnes odhaduje na cca 100 rokov pri primeranej údržbe. Väčšina košických panelákov je starých 40-50 rokov. Teda majú pred sebou ešte cca 50-60 rokov životnosti. Potom jeho vlastníci budú musieť zaplatiť za jeho ekologickú likvidáciu. Nový tehlový byt má pred sebou minimálne 2 krát toľko za približne rovnakú cenu. V Košiciach je množstvo tehlových domov starších ako 200 rokov.
 • Cena bytu v novostavbe je rovnaká alebo nižšia.

  V konečnom dôsledku po zrátaní všetkých úverov a príspevkov do fondu opráv a hlavne  režijných nákladov (cena za vykurovanie a ohrev teplej vody ), je cena bytu v novostavbe rovnaká alebo dokonca nižšia ako cena starého bytu, či zrekonštruovaného bytu. Ak si kúpite byt v novostavbe a vaše  splátky hypotéky budú vyššie ako u hypotéky  na kúpu rovnako veľkého starého bytu,  kompenzuje sa vám to vo forme ušetrených nákladov na vykurovanie, ohrev teplej vody a platieb do fondu opráv, pričom kvalita bývania je neporovnateľná.

U nás sa stačí iba nasťahovať a nerušene bývať dlhé roky